Referencie

akútna bolesť chrbta
Skenar mi odporučila známa… vraj mi to urýchli zmierniť až odstrániť bolesť pri tzv. seknutí chrbta. Náhlu bolesť v krížoch som zažila už v detstve, ktoré nikomu neželám. Z času na čas sa to zvyklo opakovať, pri náhlom nesprávnom pohybe resp. prechladnutí, ofúknutí atď. Riešila som to liekmi proti bolesti, liekmi na uvoľnenie svalstva, tiež ma niekedy neminuli bolestivé injekcie do stehna alebo oblasti chrbtice, nehovoriac o pohybovom obmedzení a celkovom pocite bezmocnosti. Už po prvej aplikácii Skenarom som pocítila úľavu (neviem to opísať, ale po odznení krátkodobej reakcie som si uvedomila, že pálenie sa prestáva šíriť ďalej do okolia). Pre výraznejší efekt trebalo ošetrenie opakovať. Okrem faktu, že Skenar riešil priamo príčinu problému a nepotláčal ju ako to robievaju lieky, nadchla ma predstava, že sa tak stalo bez vedľajších negatívnych účinkov a pomerne rýchlo.

Nina

alergia, spomalený metabolizmus
Pred 1,5 rokom mi bola zistená alergia na prach a roztoče. Ja osobne som to pociťoval záchvatmi dusenia. Alergia bola pomerne silná, keďže som to mal denne. Lekári mi predpísali lieky na každodenné užívanie ráno a večer, tiež sprej pre prípad akútnej pomoci. Priznám sa, že som bol silný fajčiar a mal nadváhu. Skenarom mi terapeutka prečistila organizmus (prešiel som si viacerými dočasnými reakciami ako hnačka, zvracanie, únava) , posilnila imunitu a iné. Po terapii nemám problémy s dýchaním (vôbec neberiem lieky ani sprej), cítim sa celkovo vitálnejšie, som o 11 kg ľahší bez diéty a dokonca sa ďaleko lepšie cítim aj po psychickej stránke. Odporúčam spolupracovať podľa pokynov terapeutky (úprava životného štýlu), oplatí sa vydržať…

Dominik

bolesť kolenných kĺbov
Chcem sa podeliť o moje skúsenosti so Skenarom. Mala som veľké problémy s kolenami, ťažko sa mi chodilo hlavne po schodoch, pichalo a štípalo ma pri každom pohybe. Neverila som, že Skenar mi môže až tak pomôcť. Zo začiatku som mala reakcie, ale v porovnaní s tým ako som sa cítila po ukončení liečebného procesu to bolo úplne zanedbateľné. Po nejakom čase (asi po mesiaci) sme to zopakovali a neuveriteľné, dnes nemám s nohami žiadne problémy. Klobúk dolu pred Skenarom (aj terapeutkou).

Danica

bolesť palcov rúk
Trpela som bolesťami kĺbov palcov spôsobených dlhodobou prácou s počítačom. O BIOregenerácii som sa dozvedela od rehabilitačnej doktorky a povedala som si, že ju určite vyskúšam. Okrem toho, že ma ruky v oblasti palcov prestali bolieť, už sa necítim unavená, bez energie. Som veľmi spokojná a ľuďom Skenar určite doporučujem.

Linda

DMO, akútna bolesť chrbta
Narodila som sa predčasne, mám detskú mozgovú obrnu (DMO). Na odporúčanie mojej neurologičky som sa dostala k liečbe Skenarom. V tej dobe ma veľmi trápila aj bolesť chrbta. Po každej terapii som sa cítila lepšie, bolesť chrbta ustupovala. Keď sme tento akútny problém vyriešili, začala sa fyzioterapeutka zaoberať komplexným zlepšovaním môjho stavu. Rovnováha, stabilita, jemná motorika, reč. Kombináciou Skenaru, energetickej deky a mäkkých techník dosahujeme pekné pokroky. Mám oveľa lepšiu stabilitu, keď doma chodím bez opory nepadám tak veľa, už len sem tam, istejšia som keď trénujem na balančnej plošine, ľahšie sa mi vchádza, vychádza z vane. Jemná motorika sa lepší tiež, mala som problém s úchopmi malých predmetov. Dokážem si napr. zapnúť gombíky na svetri. Verím v to, že sa nám podarí posadiť DMO-čku na zadok a ukázať jej kto je tu pánom!

Andrea

imunita, únava, spánok, trávenie
Bola som dlhodobo liečená na alergie a astmu a celkovo som sa cítila slabá a unavená, ľahko som podľahla nachladnutiu či chrípke. Na fyzioterapeutku Noru som sa obrátila po odporučení jednej lekárky, ktorá sa zaoberá klasickou aj alternatívnou medicínou. Pri liečbe Skenarom mi „predpovedala“ zlepšenie mojich zdravotných ťažkostí, ale aj možnosť znížiť či úplne vysadiť niektoré lieky. Povedala som si dobre, po všetkých tvrdohlavých vyjadreniach iných lekárov, ktorí boli s mojím stavom očividne spokojní, nechám sa prekvapiť. Už počas jednotlivých sedení s Norou sa mi výrazne zlepšil spánok, vrátila sa mi chuť jesť a aktívne športovať. Nasledujúcu peľovú sezónu som prežila bez antihistaminík, ktoré mi predtým zaťažovali žalúdok, iba s homeopatikami. Tento úspech ma povzbudil a s Norou som si dohodla ďalší cyklus sedení, po ktorom som opäť pocítila zlepšenie. Moji najbližší si všimli, že som iná, vyrovnanejšia a zmenu je na mne aj vidieť. Mám náročnú prácu, ktorá na moje zdravie kladie veľkú záťaž, takže energia, ktorú mi liečba Skenarom dodala, je neoceniteľná. Regeneráciu veľmi potrebujem a ľutujem, že nebývam v Bratislave, vracala by som sa sem častejšie. Za všetko úprimne ďakujem!

Lenka

lifting tváre
Tento prístroj a jeho účinky som vyskúšala na základe odporúčania mojej kamarátky, ktorá si s ním liečila zdravotný problém s kĺbmi a úspešne. Tak ako každá žena aj ja chcem vyzerať dobre. Tvár je to miesto , ktoré vám dáva najavo pribúdajúce sa roky. Keďže, som zatiaľ nemala potrebu riešiť to radikálne – plastickou chirurgiou, vyskúšala som Skenar. Aj keď som tomu na začiatku velmi neverila, bola som milo prekvapená. Absolvovala som jeden cyklus – 10 sedení. Po jej ukončení bola moja pleť pevnejšia, mala lepšiu farbu a celkovo som sa cítila veľmi dobre. Mám pocit, že k úplnému uvoľneniu mi dopomohla energetická deka. Vrelo odporúčam.

Gabika

poúrazová bolesť a opuch palca nohy
Športovým úrazom si môj syn nepríjemne narazil palec na nohe. Výrazný opuch a veľká bolesť mu nedovoľovala na nohu ani len stúpnuť. Keďže to neprechádzalo, objednala som ho na ambulantné chirurgické vyšetrenie. Röntgen zlomeninu vylúčil. Terapia teda mala naďalej spočívať vo fixácii palca náplasťou, mastičkou proti opuchu/bolesti a čakaní. Zhodou okolností som sa v ten deň dozvedela o Skenar terapii v zariadení Bioregenerácia, že urýchľuje liečbu a pracuje aj s bolesťou. Terapeutka Nora Greifová mi všetko vysvetlila a oboznámila s možnosťami terapie. Rozhodla som sa rýchlo. Syn absolvoval 3 sedenia. Po 3 dňoch ho už prst takmer nebolel (mohol dostupovať a používať nohu pri chôdzi) a opuch ustúpil o 50% ak nie viac (nemerali sme to). Musím uznať, že taký rýchly progres som nečakala. Boli sme milo prekvapení…

Eva

tetanický syndróm
Tetanický syndróm je pliaga, ktorá vám znepríjemňuje život v podobe náhlych atakov, ale aj dlhodobých príznakov. Keďže ich spôsobuje časť nervového systému, ktorý vlastnou vôľou nedokážete ovplyvniť, zbavíte sa ich len veľmi ťažko. U mňa sa najčastejšie objavovali závrate, guča v hrdle, strach, sťažené dýchanie, trpnutie jazyka/hrdla/končatín, tuhnutie svalov a následné problémy s chrbticou, či tráviace ťažkosti. Negatívne výsledky vyšetrení na diagnózy od výmyslu sveta, u rôznych špecialistov a k tomu vyjadrenie ošetrujúceho lekára v znení: ,, Všetko je v hlave “. No neviem, akurát tak chaos v hlave a telo, ktoré vás zrazu neposlúcha. Na terapeutku Noru som sa obrátila na základe odporúčania neurológa, ktorému sa podarilo odhaliť príčinu mojich ťažkostí. Po absolvovaní rôznych liečebných procedúr som si povedala, že Skenarom nič nestratím. Dal mi nádej na zlepšenie môjho zdravotného stavu. Po dvoch cykloch môžem konštatovať, že niektoré z príznakov zmizli uplne a niektoré sú miernejšie, resp. sa neopakujú tak často ako pred liečbou. Môj nervový systém je vo všeobecnosti pokojnejší. Vďaka Skenaru a rozhovorom s Norou sa cítim lepšie. Neprepadávam toľko panike a aj keď ešte nie je môj stav 100%-ný, viem ho riešiť s väčším nadhľadom. Verím, že ak sa rozhodnem absolvovať aj tretí cyklus, prinesie mi to ďalší pozitívny posun…

Majka